Notowania


Kontakt RI


Ważne linki


Raporty bieżące Powrót >

2010

Numer raportu Data raportu Temat raportu
75/2010 2010-10-30 Nabycie spółek Maflow w Brazylii i w Chinach

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 44/2010 z dnia 25 czerwca 2010 roku Zarząd Boryszew S.A. („Spółka”) informuje, że w dniu 29 października 2010 roku spółka Maflow BRS S.r.l. z siedzibą w Mediolanie, w 100% zależna od Boryszew S.A., podpisała umowę na zakup za łączną kwotę 200 tys. Euro:
• 100% udziałów w Maflow Components (Dalian) Co. Ltd. w Chinach, 9, Dalian Free Trade Zone III, B-1-1-1 oraz
• 99,9% udziałów w Maflow do Brasil Ltda. w Brazylii, Avenida Juscelino Kubitschek de Oliveira, 1361 CEP 81280-140 Curitiba.

Tym samym Grupa Boryszew sfinalizowała proces nabycia zagranicznych spółek należących do Grupy Maflow, na kluczowych dla przemysłu automotive rynkach wschodzących w Brazylii i Chinach.
Spółka Maflow do Brasil Ltda. produkuje przewody do klimatyzacji i wspomagania kierownicy dla światowych koncernów samochodowych, których zakłady są zlokalizowane w Brazylii i Argentynie (np. Grupa Volkswagen, Fiat, Nissan, Renault).
Spółka Maflow Components (Dalian) Co. Ltd. w Chinach posiada kompletny ciąg produkcyjny włącznie z wytwarzaniem gumy pierwotnej oraz przewodów gumowych. Finalnym produktem zakładu są przewody do klimatyzacji i wspomagania kierownicy, które trafiają do zarówno azjatyckich jak i europejskich koncernów samochodów (np. Audi, SenStar, Behr) z zakładami produkcyjnymi w Chinach, Korei i Japonii.

Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Podpisy:
Małgorzata Iwanejko – Prezes Zarządu
Robert Bednarski – Wiceprezes Zarządu

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »