Notowania


Kontakt RI


Ważne linki


Raporty bieżące Powrót >

2010

Numer raportu Data raportu Temat raportu
44/2010 2010-06-25 Pozytywna rekomendacja oferty złożonej przez Boryszew SA na zakup przedsiębiorstw Maflow

Spółka Boryszew S.A. informuje, iż otrzymała zawiadomienie od Komisarzy Maflow o pozytywnej rekomendacji oferty złożonej przez Boryszew S.A. na nabycie:
- zorganizowanego przedsiębiorstwa spółki Maflow S.p.A., w skład którego wchodzą zakłady w Ascoli Piceno i Trezzano Sul Naviglio we Włoszech,
- zorganizowanego przedsiębiorstwa spółki Man Servizi S.r.l., w skład którego wchodzą zakłady w Ascoli Piceno i Trezzano Sul Naviglio we Włoszech,
- 100% udziałów w Maflow Components (Dalian) Co. Ltd. w Chinach,
- 99,9% udziałów w Maflow do Brasil Ltda. w Brazylii,
- 100% udziałów w Maflow Kabushiki Kaisha w Japonii.
Zgodnie z procedurą przetargu, transakcja musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Ministra Rozwoju Gospodarczego.
Nabycie ww. zakładów, w nawiązaniu do raportów bieżących 36/2010 oraz 38/2010, stanowi kolejny etap zakupu przez Boryszew S.A. kilku wybranych przedsiębiorstw Grupy Maflow.

Grupa Maflow produkuje nowoczesne i zaawansowane technologicznie przewody do klimatyzacji, układów hamulcowych, aktywnego zawieszenia oraz wspomagania kierownicy.
Produkty posiadają walidację największych światowych producentów samochodów, będących klientami Grupy Maflow.
W obszarze przewodów do klimatyzacji, które odpowiadają za większość sprzedaży (ok. 85%), udział Grupy Maflow w 2010 roku w europejskim rynku szacuje się na 20% natomiast w światowym na 7%.
Maflow S.p.A. w Trezzano Sul Naviglio we Włoszech zajmuje się produkcją przewodów do klimatyzacji i przewodów hamulcowych.
Man Servizi S.r.l. we Włoszech skupiona jest na świadczeniu usług w postaci badań i rozwoju produktów Grupy Maflow, zapewniając wdrażanie nowoczesnych technologii i rozwiązań w poszczególnych zakładach produkcyjnych całej Grupy Maflow.
Maflow S.p.A. w Ascoli Piceno we Włoszech skupiony jest przede wszystkim na produkcji gumy wysokiej jakości i przewodów gumowych, pełniąc rolę kluczowego dostawcy tych półproduktów do pozostałych zakładów Grupy Maflow.
Maflow Components (Dalian) Co. Ltd. w Chinach oraz Maflow do Brasil Ltda. w Brazylii produkują przewody do wspomagania kierownicy i klimatyzacji.
Maflow Kabushiki Kaisha w Japonii jest spółką handlową, sprzedającą produkty na rynku japońskim.

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »