Notowania


Kontakt RI


Ważne linki


Raporty bieżące Powrót >

2011

Numer raportu Data raportu Temat raportu
77/2011 2011-09-09 Spełnienie warunku zawieszajacego przy nabyciu Grupy Theysohn

Zarząd Boryszew S.A., w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 66/2011 z dnia 20 lipca 2011r., informuje, iż w dniu 8 września 2011r. Boryszew SA złożył oświadczenie o przyjęciu solidarnej odpowiedzialności za zobowiązania podmiotu zależnego Centermedia Spółka
z o.o. wynikające z umowy zakupu 100% udziałów w spółce ICOS GmbH a dotyczące poręczeń udzielonych przez Sprzedającego na rzecz ICOS GmbH lub podmiotów od niego zależnych.
W związku z powyższym strony spełniony został ostatni warunek zawieszający zawartej w dniu 20 lipca 2011r. umowy i z dniem 8 września 2011r. następuje przejście własności nabywanych udziałów na Centermedia Spółka z o.o.
ICOS jest 100% udziałowcem spółek Theysohn Kunstoff GmbH z siedzibą w Salzgitter
i Theysohn Formenbau GmbH z siedzibą w Lagenhagen k/Hannoveru.
Theysohn Kunstoff to wieloletni dostawca części samochodowych produkowanych w technologii wtrysku do modeli koncernu Volkswagen, takich jak VW Passat, VW Tiguan, VW Golf, VW Polo, Seat Ibiza i wielu innych. Firma specjalizuje się w produkcji dużych elementów z tworzyw sztucznych, takich jak nadkola, elementy drzwi i osłony podwozia zarówno dla samochodów osobowych jak i ciężarowych. Przychody Theysohn Kunstoff w 2010 roku były na poziomie 48 mln Eur.
Theysohn Formenbau to producent form do produkcji w technologii wtrysku, głownie do przemysłu samochodowego i opakowań o przychodach w 2010 roku na poziomie 11 mln Eur.
Zakup Grupy ICOS GmbH stanowi kolejny krok w rozwoju Boryszew SA jako międzynarodowego koncernu z branży automotive. Razem z przejętymi aktywami międzynarodowej grupy AKT Grupa Boryszew stanie się znaczącym dostawcą elementów plastikowych do samochodów VW, Daimler Mercedes i Opel.

Podpisy:

Malgorzata Iwanejko - Prezes Zarządu
 

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »