Notowania


Kontakt RI


Ważne linki


Relacje inwestorskie RSS

Grupa Boryszew wraz z Veolia Industry Polska wspomagają walkę z pandemią koronawirusa

A A A

15 maja przedstawiciele Grupy Boryszew i Veolia Industry Polska odwiedzili instytucje, którym symbolicznie przekazali nieodpłatne produkty służące ochronie zdrowia tych, którzy w szpitalach dbają o nie bezpośrednio, jak lekarze i pielęgniarki. Łącznie przekazano prawie 9 tysięcy produktów dla toruńskich szpitali i urzędów o wartości ponad 60 tysięcy złotych.

Uroczyste spotkania były elementem akcji #BiznesReagujeOdpowiedzialnie, w ramach której podmioty posiadające między sobą relacje biznesowe łączą siły we wsparciu walki z koronawirusem.

- Uważamy, że współpraca z naszymi partnerami biznesowymi w akcjach mających charakter społecznej odpowiedzialności biznesu ma głęboki sens. Dzięki temu jesteśmy w stanie wspomóc lokalne społeczności, a to nasi pracownicy i ich rodziny, bez których nie byłoby naszych zakładów. Zdrowie ludzkie jest najważniejsze, więc angażowanie się w takie akcje z naszym produktem, służącym do dezynfekcji jest dla nas naturalne i oczywiste – powiedziała Angelika Karkosik, dyrektor handlowy Boryszew S.A., oddział Boryszew ERG.

Wśród przekazanych dóbr jest 4.500 sztuk środków ochrony osobistej, w tym maseczki i fartuchy, 4.000 sztuk prześcieradeł oraz ponad 1.200 litrów płynów do dezynfekcji, w opakowaniach o różnej objętości.

- Dzisiejsze wydarzenie to doskonały przykład tego, jak firmy odpowiedzialne społecznie potrafią wspólnie działać i reagować w sytuacjach kryzysowych. Cieszy nas, że akurat firma Veolia Industry Polska i jeden z jej partnerów biznesowych – Grupa Boryszew, wspólnie z Fundacją Veolia Polska pokazują "ludzką twarz" biznesu i udowadniają, że są podmioty, dla których zdrowie i pomoc dla osób z pierwszej linii frontu walki z epidemią są ważniejsze niż zysk. Mamy nadzieję, że to dopiero pierwszy z szeregu projektów społecznych realizowanych w tym gronie – podkreśla Izabela Rakuć - Kochaniak, Prezes Fundacji Veolia Polska.

W ramach akcji dary zostały przekazane do szpitali: specjalistycznego szpitala miejskiego oraz wojewódzkiego szpitala zespolonego. Maseczki higieniczne oraz płyny do dezynfekcji trafiły również do Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego oraz Urzędu Miasta Torunia, gdzie zostały przekazane odpowiednio na ręce wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego oraz prezydenta miasta Michała Zaleskiego.

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »