Notowania


Kontakt RI


Ważne linki


Relacje inwestorskie RSS

Boryszew awansuje na miejsce siódme w Rankingu Narodowych Czempionów

A A A

Boryszew po raz kolejny znalazł się wśród 10 Narodowych Czempionów, czyli spółek o dużym znaczeniu dla polskiej gospodarki, wyłonionych w prestiżowym rankingu centrum analiz polityczno-gospodarczych Polityka Insight. W ocenie Boryszewa eksperci docenili przede wszystkim silną pozycję Spółki w branży oraz intensywną ekspansję zagraniczną.

Cechą wspólną czempionów narodowych jest przede wszystkim ich duże znaczenie dla gospodarki rozumiane jako wysoki wkład w potencjał gospodarczo-polityczny kraju i znacząca rola, jaką pełnią w rozwoju społeczno-ekonomicznym. Czempioni narodowi są wizytówką kraju za granicą. Cechuje ich wysoka aktywność na arenie międzynarodowej, silna pozycja w branży i wysoka skłonność do finansowania badań nad innowacjami.

Oprócz wielkości przedsiębiorstw, eksperci oceniali także ich wydajność, rolę w branży, obecność na rynku międzynarodowym czy inwestycje w rozwój i innowacyjność. W przygotowanym przez Polityka Insight rankingu, Boryszew zajął 7. miejsce, awansując o trzy pozycje względem ubiegłego roku. W kategorii Zagranica Spółka uplasowała się na 4. miejscu, zaś w sektorze Przetwórstwo i budownictwo na bardzo wysokim, trzecim.

Polityka Insight jest wiodącym centrum analiz polityczno-gospodarczych w Polsce i wydawcą codziennego serwisu skierowanego do decydentów w polityce, biznesie i dyplomacji. Ranking Czempionów Narodowych został stworzony przez porównanie danych finansowych za 2017 r. w kilku kategoriach. Wśród czempionów narodowych znalazły się m.in. PKN Orlen, KGHM, Asseco Poland, czy PGNiG.

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »