Notowania


Kontakt RI


Ważne linki


Relacje inwestorskie RSS

Spółki Boryszew, Impexmetal i Alchemia znalazły się w pierwszej 15 „Polskich Gepardów”

A A A

Tygodnik „Wprost” opublikował gospodarczy ranking najszybciej rozwijających się polskich firm. Wśród nich znalazły się trzy spółki z Grupy Boryszew – Boryszew, Impexmetal i Alchemia.

„Polskie Gepardy” to zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm z całkowitym lub dominującym udziałem polskiego kapitału. Zostało opracowane na podstawie listy „200 Największych Polskich Firm 2019”. Zestawienie opublikowano w tygodniku "Wprost".

W zestawieniu „Polskich Gepardów” trzecie miejsce na podium należy do Alchemii. Spółka zaliczyła pięciokrotny wzrost zysków. Skorzystała z dobrej koniunktury gospodarczej na świecie i ponad połowę swoich wyrobów stalowych skierowała na eksport. Głównie do Niemiec, Danii, Szwecji czy Norwegii. W pierwszej 15 znalazły się także spółki Boryszew i Impexmetal.

Tegoroczna lista 200 największych polskich firm to piąte wydanie jedynego takiego zestawienia w polskich mediach. W opracowaniu rankingu bazowano na informacjach o przychodach, zyskach, aktywach i kapitałach własnych kilkuset polskich firm z dominującym polskim kapitałem.

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »