Notowania


Kontakt RI


Ważne linki


Relacje inwestorskie RSS

Impexmetal z innowacyjnym produktem w skali światowej

A A A

Impexmetal, spółka z Grupy Boryszew, działająca w branży metali nieżelaznych, podpisała umowę licencyjną z Korea Institute of Industrial Technology (Kitech), która umożliwi opracowanie i wdrożenie technologii produkcji blach i taśm z nowych stopów aluminium-magnez o ponadstandardowej zawartości magnezu. Innowacyjny produkt charakteryzują wyjątkowo wysokie właściwości wytrzymałościowe z zachowaniem bardzo dobrej plastyczności, czyli parametry użytkowe niespotykane w ofercie producentów na rynku krajowym i zagranicznym. Nowe stopy znajdą wszechstronne zastosowanie w wielu branżach, m.in. motoryzacyjnej i elektronicznej.

Nowy produkt, blachy i taśmy ze stopu aluminium-magnez, cechuje doskonała plastyczność, wysoka wytrzymałość, odporność na korozję, a także dobra spawalność, niska gęstość pozwalająca na redukcję masy elementów oraz podatność na odkształcenia plastyczne na zimno. – "Pożądane cechy stopu wynikają z wysokiej zawartości magnezu (6÷9%) – znacznie wyższej od standardowych stopów Al-Mg. Wyrób, który powstanie we współpracy z Kitech, stanie się ważnym elementem portfolia produktowego Impexmetalu, umacniając wysoką konkurencyjność spółki na rynkach zagranicznych. Będziemy jedyną firmą produkującą ten stop na świecie" – stwierdza Paweł Rutecki, Dyrektor Rozwoju i Inwestycji Impexmetal SA.

Innowacyjny produkt znajdzie zastosowanie w wielu branżach – motoryzacyjnej, lotniczej, ICT i opakowaniowej, stając się częścią wielu przedmiotów codziennego użytku, jak telefony, laptopy czy samochody.

Rozbudowa oferty produktowej Impexmetalu, połączona z transferem technologii, wpisuje się w przyjętą na początku 2018 r. strategię rozwoju spółki na lata 2018 – 2026. – "Dążymy do zwiększenia produkcji i sprzedaży wyrobów walcowanych ze 100.000 do 200.000 ton rocznie oraz przychodów ze sprzedaży do kwoty ok. 2,6 mld zł. Kolejne inwestycje mają na celu zwiększenie naszych mocy produkcyjnych. Impexmetal zyskuje szansę na stanie się międzynarodowym graczem" – dodaje Jan Woźniak, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Impexmetal SA.

Nowy produkt to wypadkowa współpracy Kitech z Impexmetalem, która rozpoczęła się już w 2015 r. Trafi on na rynek w połowie 2021 r., czyli po rozbudowie zdolności produkcyjnych walcarki gorącej oraz instalacji specjalistycznej walcarki do walcowania na zimno twardych stopów aluminium, umacniając pozycję spółki, która potwierdza swoją konkurencyjność i globalny zasięg, stawiając na sprawdzonych, międzynarodowych partnerów.

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »