Boryszew rozpoczął budowę zakładu produkcyjnego w Prenzlau

A A A

Boryszew rozpoczął odbudowę zakładu w Prenzlau

16 marca 2016 r. Boryszew S.A. rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcyjnego w Prenzlau. Zakończenie prac planowane jest na grudzień br., a uruchomienie produkcji seryjnej plastikowych, galwanizowanych komponentów motoryzacyjnych - na luty 2017 r.

Inwestycja w Prenzlau o łącznej wartości ponad 21,8 mln euro jest kluczowa dla realizacji przyjętej przez Boryszew strategii rozwoju w sektorze motoryzacyjnych. W hali o powierzchni ok. 15 tys. m2 powstanie nowoczesna linia technologiczna do galwanizacji elementów plastikowych, o wydajności prawie 400 tys. m2 powierzchni galwanizowanych rocznie, wraz z halą wtrysku oraz odpowiednim zapleczem biurowym i socjalnym. Uruchomienie fabryki planowane jest na początek 2017 r.

Powstający w Prenzlau zakład jest kluczowy z punktu widzenia naszych planów rozwoju segmentu motoryzacyjnego. Dzięki niemu uzyskamy nowoczesne moce produkcyjne – mówi Cezary Pyszkowski, członek Zarządu Boryszew S.A odpowiedzialny za rozwój segmentu motoryzacyjnego Grupy.


Konstrukcja hali i podłączenie podstawowych instalacji zajmie około 5 miesięcy. Instalację linii galwanizacyjnej planujemy na sierpień – mówi Lutz Suhrbier, General Manager w Boryszew Oberflächentechnik Deutschland GmbH – Kolejny etap to audyty, które przeprowadzać będą nasi kluczowi klienci.– dodaje.

W zakładzie Boryszew Oberflächentechnik Deutschland GmbH w Prenzlau zatrudnienie znajdzie docelowo około 350 osób

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »