Prezes Zarządu Boryszew S.A. Piotr Szeliga wziął udział w debacie „Globalna ekspansja: droga przez mękę czy droga do raju.

A A A

5 czerwca Prezes Zarządu Boryszew S.A. Piotr Szeliga wziął udział w debacie „Globalna ekspansja: droga przez mękę czy droga do raju. Zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” oraz HSBC Bank Polska.

 

72dpiMAD20140605_021.jpg     72dpiMAD20140605_022.jpg

72dpiMAD20140605_011.jpg     72dpiMAD20140605_006.jpg

Chiny są jednym z najbardziej perspektywicznych rynków dla polskich przedsiębiorców. Ale prowadzenie działań biznesowych i inwestowanie w Chinach wymaga nie tylko wiedzy o tym rynku ale także umiejętności poruszania się w tym jakże odmiennym od europejskiego otoczeniu biznesowym. O najczęściej spotykanych barierach a także szansach dyskutowano
w debacie “Globalna ekspansja: droga przez mękę czy droga do raju”, która miała miejsce
5 czerwca 2014 w Centrum Konferencyjo - Biznesowym na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Ogromny potencjał rynku Chińskiego wynikający zarówno z demografii jak i ogromnego tempa prowadzonych inwestycji infrastrukturalnych jest faktem ogólnie znanym. W połączeniu
z rosnącą liczbą coraz zamożniejszych konsumentów aspirujących do klasy średniej otrzymujemy miejsce wydawałoby się idealne do prowadzenia działalności gospodarczej.
Uczestnicy debaty zwracali uwagę na szybko postępujące zmiany w otoczeniu administracyjnym a także stopniową poprawę kultury biznesowej w Państwie środka. Jednocześnie podkreślali kluczową rolę bezpośrednich relacji z klientami, które w znacznie większym stopniu determinują o sukcesie, niż podpisane umowy.
Prezes Boryszew S.A. Piotr Szeliga przypomniał o długiej historii zakładów Grupy w Chinach. Jego zdaniem jedną z głównych przeszkód w funkcjonowaniu w rzeczywistości chińskiej jest obawa przedsiębiorców przed nierównym traktowaniem podmiotów w przypadku sporu prawnego z lokalnym przedsiębiorcą.
Debata zakończyła się konkluzją, iż pomimo przeciwności warto uczestniczyć w przemianach zachodzących w chińskiej gospodarce.
W dyskusji udział wzieli:


• dyrektor zarządzający Bank HSBC w Czechach, Michael Hordley,
• dyrektor pionu zarządzania środkami finansowymi Banku HSBC na Europę, Timothy Fitzpatrick,
• prezes zarządu Boryszewa, Piotr Szeliga
• doradca zarządu Raben Group, Andrzej Siess,
• dyrektor China Desk na Europę w banku HSBC, Victor Wang.
• dyrektor odziału Baranowo z Grupy Mlekovita, Stanisław Duch.
• członek zarządu nadzorujący obszar zarządzania ryzykiem oraz likwidację szkód w Euler Hermes Services, Tomasz Starus.
 

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »